Knaus
Knaus

Knaus

Nasza filozofia – swoboda podróżowania
Z niepohamowaną pasją od 1960 roku firma KNAUS urzeczywistnia Państwa marzenia. Połączenie doświadczenia i nowych projektów pozwala na nieustanny rozwój i nowatorskie rozwiązania zarówno w dziedzinie technologii, jak i wzornictwa.
 

Od pomysłu do realizacji
1. Pomysł i szkic

Jest wiele możliwych kierunków podróży. Nieduży, kompaktowy pojazd kempingowy na krótki wyjazd weekendowy we dwoje, czy może większy, luksusowy kamper?
2. Klucz do przyszłości
Dwa praktyczne schowki: za oparciem kanapy dinety na telewizor oraz wysuwany schowek w podłodze kampera.
3. Zewnętrzny i wewnętrzny projekt
Dobry projekt, to klucz do sukcesu. Wybór odpowiedniego modelu pojazdu, to nie tylko jego funkcjonalność, ale także względy estetyczne.
4. Przygotowanie linii produkcyjnej
Nieustanne inwestowanie w zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników pozwala na uzyskanie najlepszych wyników w produkcji pojazdów kempingowych. Ponad 2000 zatrudnionych osób w koncernie, z których większość pracuje ok. 30 lat, jest gwarancją jakości kamperów firmy KNAUS.
5. Prototyp
Projekty przybierają konkretną formę. Powstaje wzorcowy model pojazdu kempingowego.
6. Produkcja seryjna
Po wykonaniu wszystkich możliwych testów czas na produkcję. Wkrótce będzie można wyruszyć w podróż wymarzonym kamperem.
7. Przekazanie klientowi
Nasz nowy model kampera gotowy jest do przekazania klientowi na wiele wakacyjnych sezonów.
Najlepsze rozwiązania techniczne na najpiękniejsze chwile w roku.

Modele marki Knaus
VAN I

VAN I  Nasz lekkoatleta!
Dopuszczalna masa całkowita 3500kg
Długość 596-700cm
Szerokość (zew/wew) 220/205cm
Wysokość (zew/wew) 276/196cm
Garaż (max) 80cm x 110cm

Możliwe rozkłady modelu VAN I


SKY I

SKY I  Wszechstronny!
Dopuszczalna masa całkowita 3500kg
Długość 694-748cm
Szerokość (zew/wew) 234/218cm
Wysokość (zew/wew) 294/200cm
Garaż (max) 100cm x 120cm

Możliwe rozkłady modelu SKY I

SUN I

SUN I  Luksus w każdym calu!
Dopuszczalna masa całkowita 4000-5000kg
Długość 744-882cm
Szerokość (zew/wew) 234/218cm
Wysokość (zew/wew) 294/200cm
Garaż (max) 100cm x 120cm

Możliwe rozkłady modelu SUN I

VAN TI

VAN TI  Mały atleta!
Dopuszczalna masa całkowita 3500kg
Długość 599-703cm
Szerokość (zew/wew) 220/205cm
Wysokość (zew/wew) 276/196cm
Garaż (max) 80cm x 110cm

Możliwe rozkłady modelu VAN TI

SKY TI

SKY TI  Nasz geniusz!
Dopuszczalna masa całkowita 3500kg
Długość 643-752cm
Szerokość (zew/wew) 232/218cm
Wysokość (zew/wew) 279/200cm
Garaż (max) 80cm x 110cm

SUN TI

SUN TI  Prestiż!
Dopuszczalna masa całkowita 3500kg
Długość 699-744cm
Szerokość (zew/wew) 234/218cm
Wysokość (zew/wew) 296/200cm
Garaż (max) 80cm x 120cm

Możliwe rozkłady modelu SUN TI

SKY WAVE

SUN TI  Prestiż!
Dopuszczalna masa całkowita 3500kg
Długość 699-744cm
Szerokość (zew/wew) 234/218cm
Wysokość (zew/wew) 296/200cm
Garaż (max) 80cm x 120cm


Możliwe rozkłady modelu SKY WAVE

L!VE TRAVELLER

 

L!VE TRAVELLER Nasz duży podróżnik!
Dopuszczalna masa całkowita 3500kg
Długość 596-698cm
Szerokość (zew/wew) 234/218cm
Wysokość (zew/wew) 323/200cm
Garaż (max) 80cm x 110cm

Możliwe rozkłady modelu L!VE TRAVELLER

Najlepsze rozwiązania techniczne na najpiękniejsze chwile w roku.

1. Trwała konstrukcja TVT nadwozia.
Warstwowa konstrukcja pokryta aluminium, zastosowane materiały izolacyjne (XPS lub EPS) wzmocnienie tworzywem poliuretanowym, tworzy stabilne, odporne nadwozie pojazdu.
2. Dach z tworzywa GFK.
Wytrzymały dach z tworzywa GFK wzmocnionego włóknem szklanym, odporny na trudne warunki atmosferyczne, także grad.
3. Spód podwozia.
Spód podwozia został pokryty powłoką GFK – lepsze zabezpieczenie podwozia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz zróżnicowaną nawierzchnią dróg.
4. Podwójna podłoga.
Praktyczna konstrukcja podwójnej podłogi. Tu znajdują się elementy instalacji wodnej i ogrzewania. Spełnia funkcję izolacji, stanowi dodatkowe miejsce do załadunku.
5. Niskoramowe podwozie ALKO TANDEM 
Znajdujący się nisko środek ciężkości i wytrzymałość podwozia AL.-KO zapewniają komfort, a co najważniejsze maksymalne bezpieczeństwo jazdy.Kolejną zaletą jest niewielka wysokość podwozia, dzięki czemu wewnątrz kampera uzyskano komfortową przestrzeń dla podróżujących i wiele miejsca do załadunku.

Najważniejszą ideą konstrukcji kampera jest przede wszystkim wieloletnia trwałość pojazdu. Dlatego pojazdy KNAUS produkowane są z materiałów najwyższej jakości, warstwowa budowa Aluminium – izolacja XPS-Aluminium oraz nowoczesna technologia gwarantują idealne wakacyjne lokum na każdą porę roku.
1. Nowoczesna technologia + nadwozie kampera
Technologia budowy należy do absolutnej klasy luksusowej: zewnętrzna warstwa z mocnego aluminium, następnie izolacja XPS i ponownie wewnątrz aluminium obłożone materiałem. Dwuścienna konstrukcja zwiększa stabilność pojazdu podczas zakrętów i maksymalną żywotność. Celem zastosowania elementów aluminiowych jest także odpowiednie rozprowadzanie ciepła. Nowoczesna technologia w połączeniu z walorami konstrukcyjnymi gwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę oraz optymalną atmosferę w każdych warunkach pogodowych. Dach wzmocniony tworzywem GFK jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, także grad.
2. Odpowiednia izolacja
Połączenie aluminium z materiałem izolacyjnym XPS to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o budowę ścian nadwozia kampera. Śmiało można je porównać do jakości ścian zwykłego domu. Niewątpliwym atutem takiej konstrukcji jest także mniejsze zużycie gazu na ogrzewanie w zimie oraz ochrona przed upałem w lecie.
3. Tapicerka ścian wewnątrz kampera
Tekstylne pokrycie ścian to nie tylko przytulna, domowa atmosfera, ale także poprawa akustyki wnętrza oraz duża oszczędność ogrzewania.
4. Zabezpieczenie przed uszkodzeniami
Lakierowane powierzchnie aluminiowe oraz hydrofobowa izolacja XPS tworzą ochronę ścian bocznych przed pleśnią i butwieniem. Gwarantują długą eksploatację pojazdu.


1. Rolety zaciemniające
Niezależnie od tego, czy jest to składana roleta plisowana czy roleta izolacyjna, sterowana elektrycznie lub ręcznie, zawsze ochroni przed nieprzyjemnym mrozem lub zbyt silnymi promieniami słonecznymi. Pozwala na zachowanie prywatności wewnątrz kampera.
2. Dysze i otwory nawiewu ciepłego powietrza
We wszystkich kamperach integrowanych KNAUS zainstalowany został system oddzielnego ogrzewania kabiny kierowcy. Poprzez odpowiednio rozmieszczone otwory w desce rozdzielczej zadbano także o prawidłową wentylację i skuteczne zapobieganie zaparowaniu szyb.
3. Praktyczna konstrukcja podwójnej podłogi
Oprócz bardzo ważnej funkcji izolacyjnej podwójna podłoga to także przestrzeń na przewożenie mebli kempingowych, sprzętu narciarskiego i wielu potrzebnych przedmiotów.
4. Skuteczna izolacja pojazdu
Optymalny komfort podczas jazdy, jeśli chodzi o szum i hałas gwarantuje bardzo dobra izolacja. W takich punktach jak nadkola oraz komora silnika zastosowano specjalny materiał izolacyjny polipropylen. Jest to optymalna izolacja akustyczna i termiczna, jednocześnie odporna na wszelkie czynniki mechaniczne.
5. Wysokiej jakości grafika
Ponadczasowy projekt to nie wszystko. By pojazd wyglądał przez wiele lat jak nowy, zadbano o wysoką jakość foli naklejanych na karoserię, takie firmy jak 3M®, Avery i Oracal gwarantują produkty z najwyższej półki.

Komfortowe wnętrze kampera
Pojazd kempingowy z łazienką, kuchnią, sypialnią, salonem idealnie zaprojektowany w każdym szczególe, jest miejscem, z którym ciężko się rozstawać.

1. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe
Wysoka jakość materiałów wykończeniowych jest podstawą do długoletniego korzystania z wyposażenia kampera. Odporne na korozję kratki wentylacyjne, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, metalowe uchwyty itp. zapewniają bezproblemowe użytkowanie na długie lata.
2. System nawigacyjny
Dobry wypoczynek to zabawa i bezstresowa jazda. System nawigacyjny Pioneer gwarantuje bezpieczną jazdę. Dzięki dotykowemu panelowi obsługi mają Państwo dostęp do map 44 krajów europejskich, ponadto odbiornik DAB +, Apple CarPlay, Android Car, Parrot Bluetooth, tryb głośnomówiący i optymalny dźwięk dzięki 13 pasmowemu equalizerowi – wszystko, co można zaoferować w dzisiejszych czasach. Dodatkowo 3 lata darmowej aktualizacji map.
3. Magnetyczne zamki do drzwi
Nowoczesne zamki posiadają wysokie walory este­ty­czne, są zde­cy­dowanie cich­sze niż stan­dar­d­owe, posi­adają wysoką żywotność.
4. Materace Evo Pore
Materac wykonany z pianki Evo Pore jest odporny na odkształcenia i utratę właściwości pomimo różnych czynników atmosferycznych. Pięć stref materaca Evo Pore nie tylko gwarantuje doskonały komfort snu, ale także wytrzymałość na długie lata.
5. Ambientowe oświetlenie
Nastrojowe oświetlenie z możliwością regulacji natężenia światła utrzymuje przyjemny nastrój wnętrza, a bezpośrednie źródła światła przy szafkach, schowkach, blacie kuchennym, są także bardzo funkcjonalne.
Wiele funkcji
Intuicyjna obsługa

Panel sterowania z 4,3” ekranem pojemnościowym to wygodny sposób na kontrolowanie najważniejszych funkcji pojazdu. Podobnie jak w przypadku smartfona można intuicyjnie wybrać odpowiednią funkcję na dotykowym ekranie panelu, a przyciskiem home wrócić do głównego menu.
1. EKRAN STARTOWY – tu wyświetlają się wszystkie ważne informacje dotyczące pojazdu. Dotykając pojedynczych ikonek, mają Państwo dostęp do szczegółowych ustawień.
2. AUTOMATYCZNE WŁĄCZANIE KLIMATYZACJI - w zależności od zakresu wyposażenia, istnieje możliwość nastawienia odpowiedniej temperatury, następnie automatycznie zostanie włączone ogrzewanie lub klimatyzacja w zależności od panujących warunków atmosferycznych.
3. WSKAŹNIK POZIOMU WODY W ZBIORNIKACH – można błyskawicznie ocenić poziom napełnienia zbiorników. Podczas napełniania zbiornika wody czystej bardzo pomocny jest sygnał akustyczny.
4. STEROWANIE OŚWIETLENIA W CAŁYM POJEŹDZIE – możliwość przyciemniania światła w salonie, wyłączenia w łazience i jednocześnie ustawienie odpowiedniego oświetlenia w sypialni. Dzięki panelowi sterowania w każdym zakamarku kampera może panować odpowiedni nastrój i domowa atmosfera.
5. MONITOROWANIE AKUMULATORÓW – wskaźnik poziomu naładowania akumulatorów. W połączeniu z czujnikiem akumulatora (seryjnie przy akumulatorze części mieszkalnej) można uzyskać szczegółowe informacje.
6. ROLETA ZACIEMNIAJĄCA – funkcja ustawienia rolety zaciemniającej przedniej szyby.

Dużo przestrzeni dla całej rodziny!

Innowacyjne rozwiązania!

Piękna, dwukolorowa tapicerka!

Szczegóły- to nas wyróżnia!