Frankia to marka powstała w 1960r., która swoją działalność rozpoczęła od produkcji przyczep kempingowych. Pierwszy prototyp kampera powstał w 1973r., lecz linia produkcyjna aut kempingowych ruszyła dopiero w 1983r. W 1990r. Frankia weszła w skład Pilote Group.

W poł. lat 90-tych jako jedna z pierwszych marek, Frankia zaczęła produkować kampery z podwójną podłogą. W 1997r. Frankia wypuściła na rynek, przystępną cenowo, nową markę Bavaria, która szybko uzyskała znaczącą pozycję na rynku caravaningowym.

Frankia charakteryzuje się ciągłym poszukiwaniem nowych rozwiązań, zarówno technicznych, jak i związanych z rozkładem i stylistyką wnętrza. Marka oferuje kampery z alkową, półintegrowane i całkowicie zintegrowane - wszystkie do wyboru - na podwoziu Fiata lub Mercedesa.

W 1957 r. niemiecka firma Kiel-Reiseanhanger wyprodukowała pierwsze przyczepy kempingowe. W tym samym roku do firmy dołączył (jako sprzedawca) Wolfgang Thurn - stąd jego inicjał T na początku obecnej marki T.E.C., a który to ostatecznie w 1962 roku przejął firmę i rozpoczął jej szybki rozwój. Po licznych przekształceniach i fuzjach firma pod nazwa T.E.C. funkcjonuje od 1983 r.

Domeną T.E.C. na początku były tylko przyczepy, dopiero znacznie później jej asortyment został poszerzony o samochody kempingowe. T.E.C. nadal pozostaje wiodącym producentem przyczep, posiadając w swojej ofercie wiele modeli, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Przyczepy kempingowe T.E.C. dzielą się na 4 kategorie cenowe (poczynając od najwyższej):

Przyczepy charakteryzują się nowoczesnym wzronictwem, komfortowymi wnętrzami i szeregiem ciekawych rozwiązań technicznych.

Przez ponad 50 lat WILK, jest synonimem wakacji na łonie natury. Od pokoleń, przyczepy kempingowe WILK są niewątpliwie: ponadczasowe w wyglądzie i spełniające oczekiwania prawdziwych caravaningowców, bezkompromisowo praktyczne w codziennym użytkowaniu wyposażne w funkcjonalne dodatki. W czasach nieustających zmian, WILK jest obietnicą przyjemnego campingowania na wakacjach - klasyki camingu. WILK zapewnia wolność, bezpieczeństwo i komfort.

W 2006r. Pilote Group zaprezentowała nowa markę samochodów campingowych - Mooveo. Są to przystępne cenowo kampery, komfortowo wyposażone, wyprodukowane z myślą o tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z caravaningiem. Mooveo posiada w swojej ofercie zarówno modele z alkową (szczególnie wygodne w przypadku rodzin podróżujących z dziećmi) oraz pół i całkowicie zintegrowane. Każdy model to kilka interesujących rozkładów z ciekawym wzornictwem i praktycznymi rozwiązaniami.

Historia marki LeVoyageur sięga 1980 roku. Niedługo potem powstają pierwsze 2 modele całkowicie zintegrowanych kamperów na podwoziu Mercedesa. Z biegiem lat ilość modeli systematycznie wzrasta. Samochody zaczęto montować także na podwoziach Citroena i Peugeota. Karoseria, co było pewnym novum w tamtych czasach, była nie tylko w kolorze białym, ale i beżowym, szarym, kości słoniowej. W 2000r. LeVoyageur wszedł w skład Pilote Group.

Patrząc na kampery LeVoyageur, nietrudno zauważyć, że to harmonijne połączenie dbałości o detale i komfort, a także ciekawa stylistyka wnętrza. Marka oferuje szeroki wybór kamperów zintegrowanych, o dużej różnorodności rozkładów wnętrz.

Bavaria - to marka, charakteryzująca się dynamicznym rozwojem i zdobywająca sobie coraz więcej klientów na rynku europejskim. Pierwsze trzy modele powstały w 1997r. firmowane nazwą Frankia na podwoziu Forda, a rok później ilość modeli została poszerzona, a kampery oficjalnie zyskały nową nazwę - Bavaria.

Marka ta, dystrybuowana przez sieć Frankia wchodzi w skład Pilote Group. Kolejne lata to coraz więcej udoskonalanych modeli, zarówno pod względem technologicznym jak designerskim. Obecnie marka oferuje kampery z alkową, półintegrowane jak i całkowicie zintegrowane - na pojedynczych i podwójnych tylnych osiach.

Rok 2008 zdecydowanie wzmocnił pozycję marki na rynku poprzez szereg rozwiązań, czyniąc te kampery bardziej stylowymi i komfortowymi, dostosowanymi do potrzeb podróżujących rodzin i najbardziej wymagających klientów.

Historia francuskiej marki Pilote zaczyna się 46 lat temu, kiedy to w 1962 wyprodukowano pierwszą przyczepę kempingową. Natomiast pierwszy camper Pilote, z alkową na podwoziu Bedforda ujrzał światło dzienne w 1978 roku. Kolejne lata to dynamiczny rozwój marki, powstają nowe modele camperów - pół i całkowicie zintegrowane.

Natomiast, od początku lat 90-tych, Pilote zaczyna przekształcać się w wielki koncern poprzez wykupywanie takich marek jak niemiecka Frankia i francuski Le Voyageur. W 2006r. Pilote wypuszcza nową markę kamperów - Mooveo - atrakcyjnych cenowo, a jednocześnie komfortowo wyposażonych aut. W skład Pilote Group wchodzą również kampery marki Bavaria.

Ostatnie lata przyniosły dalszy rozwój marki zarówno w dziedzinie rozwiązań technicznych, oraz nowych rozkładów i coraz bardziej ciekawszych wnętrz, czyniąc kampery Pilote autami luksusowymi. Obecnie Pilote to 3 platformy modelowe (począwszy od modelu startowego) - Avantura, Referance i Explorateur, dostępne w wersjach półintegrowanych i zintegrowanych, głównie na podwoziu Fiata, a także Mercedesa w przepadku kilku modeli Explorateur.

Każdy model to szereg funkcjonalnych rozkładów o niepowtarzalnym wzornictwie.

Wadowscy Campery zarządzany przez spółkę Grupa Wadowscy Gaj, prowadzi sprzedaż pojazdów kempingowych nowych i używanych, serwis oraz sklep z akcesoriami.
Polska Centralna
Janki (k. Warszawy)
ul. Mszczonowska 24
NOWY SALON JUŻ OTWARTY!
+48 22 773 40 43
POLSKA POłudniowa
Gaj (k. Krakowa)
ul. Myślenicka 7
+48 12 213 21 30